5 بار کروز در جنگل مانند بازسازی مومیایی 1999 احساس شد

SPOILERS برای آخرین فیلم دیزنی ، Jungle Cruise و 1999 “The Mummy” در پیش هستند.

آیا تا به حال هنگام تماشای فیلم برای اولین بار دژاوو دریافت کرده اید؟ برای همه ما در سطحی اتفاق افتاده است زیرا برخی از خطوط داستانی یادآور یا تحت تأثیر دیگران هستند ، اما وقتی صحبت از تماشای کروز جنگل به میان می آید ، شباهت های زیادی وجود دارد که من می توانم احساس کنم بازسازی مومیایی 1999 و من می دانم که من بارها و بارها کلاسیک مدرن با بازی برندان فریزر و راشل وایز را تماشا کرده ام.

اگرچه مومیایی بدون تأثیر آن نیست ، اما بین تکرارهای قبلی دوستیابی بازگشت به دهه 30 یا ایندیانا جونز ، در سالهای پس از انتشار به یک کلاسیک ماجراجویی تبدیل شد. خوب ، برچسب های سپری که می گویند “اگر دوست دارید شاهکار سینمایی مومیایی 1999 را تماشا کنید” وجود دارد و فروخته شده است ، و به قدری محبوب شده اند که راشل وایز حتی از آن اطلاع دارد. بنابراین وقتی فیلمی مانند Jungle Cruise از آن الگوبرداری می کند ، ما باید اعتبار خود را در جایی که اعتبار لازم است بدهیم. نادیده گرفتن این امر دشوار خواهد بود.

بارزترین مقایسه ای که در اینجا به تصویر کشیده می شود ، پویایی خواهر و برادر است که در سراسر مومیایی و کروز جنگل بازی می کند. در مومیایی ، خواهران و برادران اوی و جاناتان (با بازی وایس و جان هانا) تلاش می کنند تا شهر باستانی هاموناپترا را با هم پیدا کنند و ریک او کانل ، برندن فریزر ، سومین قطعه ای است که باید آنها را در آنجا راهنمایی کند. . در Jungle Cruise ، لیلی و مک گرگور امیلی بلانت و جک وایتهال تقریباً دارای قدرت خواهر و برادر یکسانی هستند. جاناتان واقعاً وفادار است و قصد دارد با خواهرش آنجا باشد. او واقعاً در این عملیات شرکت نمی کند و مک گرگور واقعاً همان شخص جاناتان است. جک وایتهال و جان هانا حتی شبیه هم هستند. تنها تفاوت این است که مک گرگور اشاره می کند که او در فرانک دواین جانسون در جنگ کروز همجنسگراست. فرانک یک مرد اسرارآمیز است که تبدیل به مردی می شود که لیلی باید با آن کنار رودخانه برود و “اشک های ماه” را پیدا کند ، درخت افسانه ای که گلبرگ هایی را پرورش می دهد که می تواند بیماری ها را درمان کند ، جراحات را درمان کند و نفرین ها را برطرف کند. شخصیت دواین جانسون در نیمه اول فیلم خودخواه و مبهم ظاهر می شود و اغلب دکمه های لیلی را با مشکلات ماجراجویی پیش رو فشار می دهد. با پیشروی فیلم ، می فهمیم که علاقه فرانک به اشک های ماه بسیار عمیق تر است. جبهه بی دقتی او از بین می رود ، زیرا می فهمیم که او باید در مأموریت باشد تا نفرین دوستان 400 ساله خود را بشکند و آنها را استراحت کند.

از نظر مومیایی ، برندن فریزرâ قهرمان اکشن از قوس شخصیتی مشابهی عبور می کند ، حتی اگر موجودی نفرین شده نباشد. او به طور مشابه مقدمه ای مبهم با ایوی دارد ، زیرا او و جاناتان قبل از اینکه بتواند به آنها کمک کند باید او را از سر بریدن عمومی نجات دهند. با فرانک ، او در نقش نیلو پل جیاماتی ظاهر می شود و یک نبرد قهرمانانه جگوار با حیوان خانگی خود را جعل می کند. هر دو قهرمان اکشن هستند و جذابیت خود را از طریق ظاهری غیراخلاقی به دست می آورند ، اما در واقع زمانی که فشار وارد می شود ، عاشقان بزرگ و بچه های ایستاده می شوند.

نکته مورد علاقه من در مورد مومیایی باید عشق نمادین باشد ماجرای ریک و ایوی در طول ماجراجویی مصری و اکشن آنها به هم می خورد. در بین همه اکشن ها ، فیلم کار زیبایی را در ایجاد تنش بین این دو انجام می دهد به طوری که ما می خواهیم آنها در پایان مانند هر رام کام دیگری در کنار هم باشند. این زوج رابطه خود را با حفر تف در یکدیگر آغاز می کنند ، که جرقه ای را شعله ور می کند که ما آنها را در قبر دنبال می کنیم. به نظر می رسد احساسات ریک نسبت به اوی انگیزه بیشتری در تصمیم گیری های او دارد تا شهرت و جلال ، و فیلم در نهایت با سوار شدن ریک و اوی به غروب آفتاب روی شتری به پایان می رسد.

و جنگل کروز تصمیم می گیرد اینجا هم توجه کنید در فیلم دیزنی ، تفاوت های فرانک و لیلی یکدیگر را به چالش می کشد و به چالش می کشد اما هنگامی که آنها وقت خود را با هم می گذرانند ، شیمی طبیعی آنها را به طرز غیرمنتظره ای دور هم جمع می کند. رفت و برگشت شخصیت ها یکی از بهترین قسمت های فیلم است و درست مانند مومیایی ، این عاشقانه غیر منتظره آنهاست که ما را به خود می کشاند و در نهایت قلب اصلی فیلم است.

و طرح Jungle Cruise نیز بسیار مومیایی است ، اگرچه تنظیمات و جستجوهای دو فیلم متفاوت است. برای تازه کردن حافظه در مومیایی ، همه چیز به لطف یافتن مصنوعی از جاناتان شروع می شود که کلید باز کردن کتاب مردگان است. هنگامی که آنها یک مورد در ماجراجویی خود پیدا می کنند ، Evie بطور تصادفی مومیایی را بیدار می کند و باید نفرین حاصله را که بر مصر نازل شده است معکوس کنند.

در کروز جنگل ، شخصیت امیلی بلانت نیز کلید ” “به اشک ماه در گردن او ، که برای باز کردن دسترسی به گلبرگ های شفابخش بسیار ارزشمند است. مطمئناً این نوع مصنوعات همیشه در فیلم های ماجراجویی ظاهر می شوند ، اما این و بسیاری شباهت های دیگر؟ بیا!

میخ واقعی در تابوت در اینجا شباهت شخصیت های شرور را دارد. در مومیایی ، ما پشت داستان ایمهوتپ را می آموزیم ، که به دلیل داشتن رابطه در مصر باستان به عنوان یک مومیایی زنده به خاک سپرده شد و با سوسک های اسکاراب گوشتخوار مجازات شد. وقتی اوی او را بیدار می کند ، قدرت خود را در کل شهر به راه می اندازد و سعی می کند او را به Anck-su-namun تبدیل کند ، معشوقه ای که باید برای او بمیرد. ، که یک کنکویستادور است که دخترش را بر اثر بیماری از دست داده و پس از جستجوی قدرت درخت ، به جاودانگی (به عنوان مرد مار لغزان) نفرین شده است. فرانک وظیفه دارد نفرین خود را برداشته تا بتوانند در آرامش استراحت کنند ، بعد از اینکه آگوئیر برای قدرتهای درخت نیز شکار کرد.

جالب است که ببینیم این دو فیلم چگونه فاصله چند دهه ای بین آنها ، با یکدیگر مقایسه کنید. به نظر می رسد Jungle Cruise تحت تأثیر فیلم کلاسیک ماجراجویی قرار گرفته است و این ویژگی دوگانه سرگرم کننده را ایجاد می کند. از آنجایی که مومیایی با من بزرگ شد ، این هنوز بهترین انتخاب من است ، اما نظر شما چیست؟ کروز مومیایی یا جنگل؟ در نظرسنجی ما در زیر رای دهید.

ادای احترام به ژانر YA. وحشت مه ملکه. وب گردان ورد. همه نوشته های او باید با صدای Terminator 2 سارا کانر خوانده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *