چرا Cruella 2 باید از بازسازی دیزنی دیگری الهام بگیرد

دیزنی پس از موفقیت در زمینه ایجاد نسخه های زنده از ویژگی های متحرک محبوب خود موفق شد و بدیهی است که استودیو تصمیم گرفته است که داستان پیش درآمد زنده Cruella یکی دیگر از موفقیت ها باشد. در حالی که معیار عادی موفقیت گیشه دیگر به سادگی برای تعیین برندگان کار نمی کند ، دیزنی قبلاً به Cruella 2 چراغ سبز نشان داده است و اما استون دوباره بازی می کند تا مد روز مشهور را بازی کند. اما Cruella 2 قرار است چه داستانی را روایت کند؟

با توجه به پایان یافتن Cruella ، صحنه فیلم های با اعتبار متوسط ​​و همه ، به نظر می رسد که اولین فیلم در حال تنظیم وقایع 101 Dalmatians با پونگو و پریدیتا به راجر و آنیتا راه پیدا می کنند. بنابراین دیدن این دنباله به یک بازسازی مستقیم یک نتیجه واضح است. اما در عین حال ، خود Cruella de Vil در انتهای Cruella به نظر نمی رسد همان شخصیتی باشد که ما از کلاسیک متحرک می شناسیم. بنابراین اگرچه ممکن است به نظر برسد که Cruella 2 باید نسخه زنده دیگری از 101 Dalmatians باشد ، اما دنباله آن باید از بازسازی زنده دیگر Maleficent استفاده کند و فیلمی را که می شناسیم دوباره تصور کند.

Maleficent اولین اقتباس زنده دیزنی از یک انیمیشن کلاسیک نبود و حتی اولین فیلمی نبود که با موفقیت چشمگیری همراه شد ، اما این فیلمی بود که با مفهوم آن چیزی کاملاً جدید را امتحان کرد. این داستان با استفاده از همه شخصیت های زیبای خفته روایت می کرد ، اما این کار را با این درک انجام داد که داستانی که ما از فیلم کلاسیک دیزنی می دانستیم اشتباه است. همه چیز به این شکل رخ نداد.

Maleficent بازسازی ، دنباله یا پیش درآمد نبود. تصور مجدد کامل بود این نشان داد که شرور دیزنی آنقدرها هم که به نظر می رسید بد نبود ، عصبانیت او قابل درک بود (اگر توجیه نشود) و او همه کارهایی را که داستانها ادعا می کردند ، انجام نداد. همه اینها با یک قهرمان سازی یکی از محبوب ترین شخصیت های دیزنی انجام شده است و به طرفداران اجازه می دهد او را تشویق کنند ، اما نتیجه یکی از منحصر به فردترین آثار در ژانر “بازسازی زنده” دیزنی است.

اگر Cruella 2 در نهایت نسخه 101 Dalmatians را بگوید ، باید همان ایده را در دل خود داشته باشد. نسخه ایما استون از Cruella آن چیزی نیست که تماشاگران بخواهند در برابر آن ریشه کن کنند ، و صادقانه بگویم به هر حال منطقی نخواهد بود که او در فیلم بعدی شخصیت شرور باشد.

Cruella نه تنها داستان اصلی را به ما می دهد. از Cruella de Vil ، بلکه داستان اصلی راجر ، آنیتا و دالمایی های آنها ، Pongo و Perdita. انیمیشن کلاسیک دیزنی با ملاقات راجر و آنیتا آغاز می شود و از آنجا که این دو هرگز در Cruella از یکدیگر عبور نمی کنند ، این مورد بررسی می شود. Cruella در انتها مسئول Hell Hall است و او برای لباسهای سیاه و سفید لکه دارد ، اما فراتر از آن ، Cruella در واقع احساس نمی کند 101 پیش درآمد دالمتیایی ما فکر می کنیم.

Cruella اما استون فقط یک شرور نیست که در فیلم انیمیشن دیزنی بازی می کند. در حالی که او لباسهایی می پوشاند که ممکن است دلالت بر پوست کندن دالمایی ها داشته باشد ، او فقط به شوخی می گوید که ممکن است چنین کاری انجام دهد و در واقع به نظر نمی رسد که چنین کارهایی در دستور کار او باشد. Cruella در حال حاضر ظاهراً دالماتیایی است که والدین Pongo و Perdita بودند ، بنابراین اگر می خواست توله سگها را پرورش دهد تا آنها را پوست کند ، می توانست این کار را خودش انجام دهد. بنابراین او می تواند از آنها برای طرح های مد خود استفاده کند ، این برای او خارج از شخصیت است. مطمئناً کروئلا کمی وحشی تر است ، اما او فقط نوع قاتل توله سگ نیست. این بدان معنا نیست که او لزوماً یک قهرمان است. افراد زیادی هستند که تا پایان فیلم Cruella را دوست ندارند و به دلایل کاملاً موجه. بنابراین در حالی که Cruella 2 مطمئناً می تواند از 101 Dalmatians الهام بگیرد ، باید از این الهام در جهت جدیدی استفاده کند.

اقتباس های زنده دیزنی که کم و بیش بازسازی مستقیم فیلم اصلی بوده اند ، و اینها به موفقیت های بزرگی تبدیل شده اند Beauty and the Beast ، The Lion King و علاءالدین همگی از بزرگترین موفقیت هایی هستند که دیزنی در این منطقه سرگرمی دیده است. با این حال ، آن فیلم های اصلی نیز همه نسبتاً جدید هستند. نسلی که اولین بار آنها را در سینماها دید ، فرزندی است که بچه هایش را به دیدن بازسازی ها می آورد.

شاید به نظر برسد که بازی مجدد مستقیم شرط مطمئنی است ، اما 101 دالمتیایی این کار را نمی کنند. به عنوان مثال مخاطبان اختصاصی علاءالدین داشته باشند. افرادی که Cruella را به موفقیت رساندند به دنبال اقتباس زنده از 101 Dalmatians به صورت زنده نیستند. ما در حال حاضر یکی از آن ها را داریم و قدیمی نیست و در واقع بسیار خوب است.

فرصتی وجود دارد که مفهوم را دوباره به چیزی جالب تر تبدیل کنیم. ما هنوز می توانیم فیلمی داشته باشیم که در آن 99 توله سگ دالمتیایی ربوده می شوند ، اما لازم نیست این Cruella باشد که آدم ربایی را انجام می دهد. شاید او برای جنایت آماده شده است و باید بفهمد که واقعاً چه کسی خود مرتکب این جنایت شده است. با توجه به گذشته شخصیت ها و این واقعیت که راجر او را دوست ندارد ، هر دلیلی وجود دارد که باور کنیم مردم کروئلا را به عنوان یک قاتل توله سگ می پذیرند ، حتی اگر او واقعاً این کار را نکرده باشد. چنین داستانی ، حداقل ، اجازه می دهد تا خلاقیت در فرمول وارد شود ، و این همان چیزی است که Cruella و Maleficent را در وهله اول جالب کرده است.

وقتی صحبت از لایو اکشن دیزنی می شود بازسازی ، ما پیش درآمد و بازسازی مستقیم زیادی را دیده ایم. ما حتی دنباله هایی را دیده ایم ، زیرا دامبو بیشتر این بود. اما Maleficent واقعاً تنها تصور واقعی دیگر از منبع اصلی است که ما از دیزنی دیده ایم و فیلم موفقیت آمیز بود. بنابراین این فرمول یکبار کار کرد و دوباره می تواند. Cruella یک تبهکار محبوب دیزنی است ، درست مانند Maleficent ، و حتی بیشتر از آن که اولین Cruella مورد استقبال قرار گرفت.

حتی بیشتر افراد در حال دیدن Cruella در Disney+ هستند زیرا برای همه مشترکین بسیار رایگان است. به زودی و بر اساس پاسخ اولین دسته بینندگان ، آنها نیز از آن لذت خواهند برد. در حالی که فیلم ممکن است شبیه یک پیش درآمد باشد ، شاید یک پیش درآمد برای یک فیلم متفاوت باشد ، و این همان چیزی است که من می خواهم وقتی Cruella 2 اکران می شود آن را ببینم.

تم اصلی سینما CinemaBlend معتاد پارک و مورخ دیزنی آماتور. صندلی تصور کننده. Epcot Stan. Future Club 33 Member.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *