دنیس ویلنوو دون توضیح می دهد که چرا از نسخه اصلی دیوید لینچ “نیمه رضایت” داشت

جدیدترین اقتباس از رمان Dune فرانک هربرت تقریباً رو به راه است و طرفداران داستان های علمی تخیلی تقریباً دو ذهنیت متفاوت دارند: یا مشتاق یک برداشت جدید از رمان کلاسیک هستند یا نگران نسخه دیگری از نسخه قبلی فیلم محبوب 1984 ظاهر می شود. با این حال ، هنگامی که یک ابرقهرمان دون پشت ساخت فیلم است ، در حال حاضر شروع امیدوار کننده ای است. دنیس ویلنوو کارگردان توضیح می دهد که چگونه از دوران کودکی طرفدار داشته است و فیلم اصلی دیوید لینچ او را “تا نیمه” راضی کرده و می خواهد نسخه شخصی خود را روی پرده بزرگ زنده کند.

کارگردان و نویسنده برای راه اندازی مجدد Dune دنیس ویلنوو با ساخت رمان علمی تخیلی Dune در جهان بزرگ شد و ظاهراً با نسخه فیلم دیوید لینچ از بین نرفته است. ویلنوو در مصاحبه ای با امپایر می گوید که با وجود اینکه عاشق کارهای لینچ است ، بخشهایی از دون وجود دارد که باعث شده او تمایل بیشتری داشته باشد و به همین دلیل است که او معتقد است فضای زیادی برای فیلم دیگری از دون وجود دارد. در اینجا به قول خودش آمده است:

من طرفدار بزرگ دیوید لینچ هستم ، او استاد است. وقتی دون [لینچ] را دیدم ، به یاد می آورم که هیجان زده بودم ، اما برداشت او … بخشهایی وجود دارد که من آنها را دوست دارم و عناصر دیگری که کمتر با آنها راحت هستم. بنابراین ، به یاد می آورم که نیمه رضایت داشتم. به همین دلیل بود که من با خودم فکر می کردم ، هنوز یک فیلم وجود دارد که باید درباره آن کتاب ساخته شود ، فقط یک حس متفاوت. â

اشتباه نکنید ، چه دیوید لینچ با Dune در 80 â € 80 بسیار قابل توجه بود. دنیایی که فرانک هربرت در رمانهای Dune خود خلق کرد چیزی کم از شگفت انگیز ندارد و چیزی که تقریباً 40 سال پیش برای ایجاد آن بسیار سخت خواهد بود. اکنون که CGI و جلوه های ویژه اجازه داده اند تا موارد فوق العاده ای روی صفحه بزرگ نمایش داده شوند ، دنیای دون برای کسانی که عاشق کتاب هستند ممکن است کمی قابل دسترسی تر و قابل ارتباط تر باشد.

همچنین وجود دارد انتخاب مشکل ساز دیوید لینچ برای فشردن کل کتاب 600 صفحه ای Dune در یک فیلم. نسخه دنیس ویلنوو از Dune به طور بالقوه دارای دو قسمت است که قسمت اول فقط نیمی از رمان را پوشش می دهد. این اجازه می دهد تا بسیاری از جهان و طرح مورد کاوش قرار گیرد – ستاره جیسون موموآ حتی اظهار داشت که قطعاً یک فرض برای Dune وجود دارد که اسنایدر را درمان کند و حتی طولانی تر از یک فیلم بلند معمولی باشد.

دنیس ویلنوو بودن طرفدار Dune و David Lynch و هنوز نه تنها برای بهبود دنیای Dune ، بلکه استفاده از ایده های بهبود برای ایجاد نسخه شخصی خود ، احتمالاً نشانه خوبی برای طرفداران مانند او است. هر چند طرفداران برای دیدن اولین قسمت از خلق ویلنوو منتظر نمی مانند ، زیرا Dune قرار است 22 اکتبر در سینماها و HBO Max اکران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *