جما چان از ابدال احساسات خود را درباره نمایندگی آسیا در فیلم ها به اشتراک می گذارد و دواین جانسون در صدر فهرست

نمایندگی در هالیوود در چند سال گذشته به موضوعی داغ تبدیل شده است چرا که استودیوها فضاهای بیشتری را برای داستانهایی که جهان متنوع ما را بهتر به تصویر می کشند شروع کرده اند. و در این راستا ، ما فیلم های بیشتری را با تمرکز بر شخصیت های آسیایی ، از جمله بازدیدهای بزرگ مانند Crazy Rich Asians ، Parasite و Raya and the Last Dragon ، مشاهده کرده ایم. گما چان ، بازیگر فیلم Eternals ، در وسط این دریای تغییر بوده است ، اما همانطور که می گوید ، هنوز راه درازی باقی مانده است. برخی از آمارهای هالیوود بین سال های 2007 تا 2019. طبق ابتکار Annenberg Inclusion Initiative ، تنها 44 فیلم از 1300 فیلم پرفروش در دهه گذشته یا بیشتر شامل یک آسیایی-آمریکایی یا جزیره اقیانوس آرام بوده است. اوه ، و دواین جانسون 14 مورد از این فیلم ها را تشکیل می دهد. برای تصور این موضوع ، فقط 3 درصد از این فیلم های عظیم یک آسیایی یا جزیره اقیانوس آرام بازی کردند و جانسون سومین فیلم را بازی کرد.

این آمار کمی حیرت انگیز است ، هر چند که هیچ یکی ادعا می کند که از آن شگفت زده شده است در مصاحبه روی جلد ، جما چان با این کلمات به اعداد پاسخ داد:

این تنها چیزی است که زنان آسیایی توانسته اند قهرمان داستان باشند. منظورم این است که برای [جانسون] عالی است. من او را دوست دارم. موفقیت های فردی یک چیز است. اما از نظر ساختاری ، وقتی می بینید که چه کسانی واقعاً می توانند پروژه هایی را در بریتانیا روشن کنند ، که در آن موقعیت قدرت هستند ، این موقعیت های دروازه بان-زیاد آسیایی ها وجود ندارد. بسیاری از افراد رنگین پوست در آن موقعیت ها وجود ندارند.

همانطور که ستاره Eternals می گوید ، همه چیز از بالا شروع می شود و حقیقت ماجرا این است که اکثر مدیران هالیوودی که در حال تصمیم گیری در مورد این موقعیت های بزرگ هستند فیلم های بودجه مردان سفیدپوست هستند. او در مورد خانه خود در انگلستان صحبت می کرد ، اما از ایالات متحده نیز چندان دور نیست. این یک مشکل ساختاری است ، اما همانطور که برخی از فیلم های او پیشنهاد کرده اند ، با حضور تماشاگران عظیمی ، مدیران دست کم اغلب دست به دست هم می شوند. هنوز در حال بیان داستان های زنانه آسیایی است. ما در حال حاضر چند ستاره مرد آسیایی داریم که می توانیم از آنها نام ببریم ، جکی چان ، کن جونگ ، رندال پارک ، جان چو یا هنری گلدینگ. اما زنان آسیایی؟ با ظهور Awkwafina ، میشل یئوه نقش های بیشتری را پیدا کرد ، ساندرا اوه یا کنستانس وو ، اما برای مدت طولانی ، لوسی لیو تقریباً تنها تا حد اصلی ، بزرگ ایستاد. -ستاره های فیلم بودجه بروند.

موفقیت دواین جانسون بسیار بزرگ است. ستاره سابق WWE اخیراً موفقیت دیگری را در Jungle Cruise دیزنی به ثمر رساند و او سال آینده در نقش بلک آدام دیده می شود. اما همانطور که جما چان اشاره می کند ، او یک داستان موفقیت فردی در راه طولانی برای نمایندگی بیشتر و حقوق بسیار مورد نیاز در صنعت است.

در آینده ، مارول اولین آسیایی خود را خواهد داشت رهبری فیلم کمیک بوسیله شانگ چی و افسانه ده حلقه. گما چان همچنین در نوامبر امسال پس از ایفای نقش مکمل مین-اروا در فیلم Captain Marvel در نقش سرسی در Eternals بازی خواهد کرد. دیدن نمایندگی های آسیایی بیشتری با اکران های بعدی MCU روی صفحه نمایش بزرگ است. دیدن آنچه که جما چان در آینده انجام می دهد و چگونه هالیوود با قصه گویی متنوع تر به پیش می رود هیجان انگیز خواهد بود.

ادای احترام به ژانر YA. وحشت مه ملکه. وب گردان ورد. همه نوشته های او باید با صدای Terminator 2 سارا کانر خوانده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *