بهترین فیلم های رمزآلود و کجا می توان آنها را تماشا کرد

CinemaBlend در برنامه های وابسته با شرکت های مختلف شرکت می کند. وقتی کلیک می کنید یا از طریق پیوندها خرید می کنید ، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

از طلوع سینما ، سالن های نمایش در سراسر جهان مملو از افرادی شده است که به اندازه کافی از رمز و راز خوبی برخوردار نیستند. در 100 سال گذشته که مردم به خانه های فیلم محلی خود می روند ، فیلمسازانی مانند آلفرد هیچکاک ، جان هاستون ، دیوید فینچر ، کریستوفر نولان و ریان جانسون روایت های پیچیده ای درباره قتل ، هویت های اشتباه و توطئه های بین المللی را ساخته اند. در حالی که مخاطبان خود را به اسلحه های آماتور مشتاق برای حل پرونده تبدیل می کردند ، شخصیت های آنها را سردرگم می کردند. این کارگردانان و بسیاری دیگر مسئول بهترین فیلم های مرموزی هستند که از دهه ها قبل به صفحه نقره ای و خدمات پخش جریانی جنجالی رسیده اند.

با وجود بسیاری از فیلم های مرموز عالی مانند چاقوها ، پنجره عقب ، و به معنای واقعی کلمه هزاران نفر دیگر ، انتخاب یک یا 21 کار ساده ای نیست. نترسید ، کارآگاهان صندلی ، زیرا ما لیستی جامع از فیلم هایی را که در این گروه هستند قرار داده ایم. با عناوین الهام گرفته از رمان های کلاسیک و رمزآلود و هیجان انگیزهای روانشناختی از ذهن خود کارگردانان ، در اینجا برخی از بهترین گزینه های ژانر ارائه شده است.

یکی از بهترین نمونه های مدرن واحد واحد ، رمز و راز سنگین قتل Rian Johnson ، Knives Out ، خانواده هارلان ترومبی (کریستوفر پلامر) را که اخیراً درگذشته است دنبال می کند ، در حالی که متوجه می شوند با یک کارآگاه عجیب و غریب به نام بنوئت بلانک (دانیل کریگ) ، که استخدام شده است ، مصاحبه می کنند برای کشف حقیقت پشت آنچه به نظر می رسد خودکشی است. اما ، همانطور که در یکی از بهترین فیلم های آمازون پرایم می بینیم ، حقیقت غالباً عجیب تر از داستان است.

Stream Knives Out در آمازون. اجاره / خرید Knives Out در آمازون. خرید Knives Out در DVD / Blu -ray در آمازون.

هیجان انگیز Gone Girl در سال 2014 دیوید فینچر ، که بر اساس رمانی به همین نام از جیلیان فلین ساخته شده بود ، نیک دون (بن افلک) را دنبال می کند تا سعی کند به ته ناپدید شدن آشکار همسرش ، امی (رزاموند پایک). مانند هر رمز و راز خوب ، دختر رفته تماشاگران را با نیک همدردی می کند در حالی که در مواقعی دیگر آماده است او را به جرم جنایتی که مرتکب نشده قفل کند. این فیلم برنده جایزه اسکار که گواهی بر نویسندگی استادانه فلین و مهارت فینچر در داستان سرایی تصویری است ، س questionsالات شما را بیش از پاسخ خواهد داشت.

پخش جریانی دیگر از Hulu.Rent/Buy Gone Girl on Amazon. Buy Gone Girl on DVD / Blu-ray on Amazon.

وقتی دختر نوجوان دیوید کیم (جان چو) گم شد و تحقیقات کوته بینانه پلیس در این مورد به جایی نرسید ، پدر مصمم امور را به دست خود می گیرد تا دخترش را ردیابی کند. به جای استفاده از یک مسیر عادی به داستانی که نسخه های بی شماری از آن در طول سال ها دیده ایم ، جستجوی سبک شناختی قسمت عمده ای از زمان اجرا را در داخل تلفن ، کامپیوتر و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی 16 ساله گمشده صرف می کند. دختر برای کشف رمز و راز.

اجاره / خرید جستجو در آمازون. خرید جستجو در DVD / Blu-ray در آمازون.

پنجره عقب آلفرد هیچکاک یکی از بهترین ها را دارد مکان هایی برای یک تریلر جنایی جذاب: عکاس حرفه ای LB جف جفرز (جیمی استوارت) خانه ای است با پای شکسته و چیزی بیش از تماشای زندگی روزمره همسایگانش نیست. اما ، وقتی یک شب جفریز کمی زیاد به چرت و پرت می رود ، او معتقد است که یک چیز مهم را پیدا کرده و در یک مسیر تاریک و پیچیده شروع می کند.

اجاره / خرید پنجره عقب در آمازون. خرید پنجره عقب در DVD / Blu-ray در آمازون.

جردن پیله در اوایل سال 2017 با هیجان روانشناختی کاملاً آگاهانه از نظر اجتماعی و کاملاً ترسناک ، نام خود را در راه کسب عنوان استاد تعلیق مدرن قرار داد. وقتی کریس واشنگتن (دانیل کالوویا) برای دوست دخترش رز آرمیتاژ (آلیسون ویلیامز) برای آنچه آخر هفته آرام در املاک و ابهام خانوادگی وی به سر می برد ، می رود ، او هیچ تصوری از وحشت (چه از نظر جسمی و چه از نظر روانی) در انتظار او ندارد. یکی از بی نظیرترین فیلم های ترسناک در یک نسل ، اگر بیشتر از این نباشد ، Get Out شما را در تمام مدت در لبه صندلی خود قرار می دهد.

اجاره / خرید در آمازون بیرون بروید. از DVD خارج شوید / Blu-ray در آمازون.

تنها دو سال پس از زمان فاجعه آمیز دیوید فینچر در فیلمبرداری فیلم Alien 3 (فیلم بیگانه 3) منتشر شد ، فیلم هیجان انگیز هفت او ثابت کرد که میراث فیلمساز بیش از فقط یک عاقبت پنهان در یک حق رای دادن علمی تخیلی که صدای خود را از دست داده بود. مورگان فریمن و برد پیت در نقش دو کارآگاه در حال شکار یک قاتل زنجیره ای هستند که از هفت گناه مرگبار به عنوان کارت تلفن خود استفاده می کند. فقط یک سر بالا بروید ، اما اگر هفت را ندیده اید ، هنگام تماشای فیلم در آمازون مراقب باشید زیرا یکی از تصاویر نمایش داده شده پیچ و تاب بزرگی ایجاد می کند.

پخش هفت در HBO حداکثر اجاره / خرید هفت در آمازون. خرید هفت در DVD / Blu-ray در آمازون.

آلفرد هیچکاک در سال 1959 تعلیق کلاسیک North by Northwest به دنبال مدیر تبلیغات شهر نیویورک راجر Thornhill (کاری گرانت) همانطور که خود را در معرض هدف فیلیپ واندام (جیمز میسون) قرار می دهد ، جاسوسی که همه افراد بی ادعا را به عنوان یک کارگزار دولت اشتباه می گیرد. در حالی که واندام و مریدانش داغ بر دم او هستند ، تورن هیل باید به کشور سفر کند تا شرور مصمم را از دست بدهد و در عین حال حقیقت مخلوط را نیز کشف کند.

جریان شمال از شمال غربی از HBO Max. اجاره / خرید North By Northwest در آمازون. خرید North By Northwest از طریق DVD / Blu-ray در آمازون.

ریچارد کیمبل (هریسون فورد) پس از متهم شدن و محکومیت نادرست همسرش ، از یک زندان مخرب فرار می کند و راهی می شود تا مسئولین کشته شدن همسرش را پیدا کرده و آنها را در دادگاه فراری محاکمه کند. راحتتر از اینکه گفته شود ، گفته می شود ، زیرا کیمبل توسط مارشال آمریکایی ساموئل جرارد (تامی لی جونز) تحت تعقیب است ، که به هیچ چیز جز اسیر کردن مردی که به جرم این جنایت محکوم شده است ، اهمیت نمی دهد.

فراری را از طریق توبی پخش کنید. اجاره / خرید فراری از آمازون. خرید فراری در DVD / Blu-ray در آمازون.

ژوئل اجرتون هیجان انگیز 2015 The Gift در سیمون (جیسون بیتمن) و رابین کالم (سالن ربکا) تمرکز دارد ، یک زوج خوشبخت متاهل که وقتی گوردو (اجرتون) ، به طور غیر منتظره ای در خانه آنها حاضر می شود ، زندگی آنها بهم می ریزد. چیزی که در ابتدا به نظر می رسد یک همکلاسی قدیمی سیمون است که به آرامی به یک چیز بسیار شوم تر تبدیل می شود ، به ویژه با شروع روابط واقعی آنها.

اجاره / خرید هدیه در آمازون. هدیه را از طریق DVD / Blu-ray در آمازون بخرید.

زودیاک دیوید فینچر به اندازه بسیاری از کارهای قبلی خود مانند هفت یا بازی پیچ و تاب ندارد ، اما تریلر جنایی سال 2007 به عنوان گزارشگران ، کارآگاهان و یک کاریکاتوریست مشتاق ، از سرعت روشمندی برخوردار است تا فردی را که در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 در منطقه خلیج شرقی خسارت چند نفر را گرفت ، پیدا کند. این رمز و راز قتل با سبک متمایز ، گام برداشتن و دقت در جزئیات فینچر ، شما را در همان اوایل جلب می کند و تا پایان کار را رها نمی کند.

پخش زودیاک در پارامونت +. اجاره / زودیاک را از آمازون بخرید. زودیاک را از طریق DVD / Blu-ray در آمازون بخرید.

اقتباس سیدنی لومت در سال 1974 از قتل آگاتا کریستی در Orient Express یکی از فیلم های رمز و راز کلاسیک است از همه زمان ها و یکی که همه باید از آن لذت ببرند. بازیگران تمام ستاره فیلم (لورن باكال ، اینگرید برگمن ، شان كانری) كه توسط هرکول پوآرو ساخته آلبرت فینی ساخته شده است ، کمک می کند تا یکی از رمان های کلاسیک قرن بیستم به شکلی قابل توجه زنده شود. حتی اگر كتاب را خوانده باشید و بدانید كه كسی مسئول قتل ساموئل راچت است ، هرگز زمان بدی نیست كه دوباره این داستان شگفت انگیز را دوباره مرور كنید.

جریان قتل در Orient Express در HBO Max. اجاره / خرید قتل در Orient Express در آمازون. خرید قتل در Orient Express در DVD / Blu-ray در آمازون.

براساس رمان LA محرمانه جیمز الرویی ، این هیجان جنایی neo-noir در سال 1997 سه افسر پلیس را با سوابق و کدهای اخلاقی متفاوت دنبال می کند که با هم (یک اصطلاح بسیار شل) برای حل یک سری قتل ها در لس آنجلس دهه 1950 فاسد همکاری می کنند. با بازی راسل کرو ، گای پیرس ، کوین اسپیسی و کیم باسینگر در یک بازی برنده جایزه اسکار ، این فیلم به همان اندازه جذاب و شیک است که حرفی برای گفتن دارد.

پخش محرمانه LA در Starz. اجاره / خرید محرمانه LA در آمازون خرید محرمانه LA در DVD / Blu-ray در آمازون.

امروز ، وقتی فیلم کریستوفر نولان را می بینید ، انتظار می رود انواع پیچ ها ، چرخش ها ، افشاگری ها و قرمزها را ببینید هرینگ ، اما وقتی ممنتو در سال 2000 اکران شد ، فقط کسانی که با فیلم کوتاه نولان در اواخر دهه 1990 آشنا بودند ، به دنبال ، از ترفندهایی که کارگردان بینش در آستین خود داشت ، دانستند. آنچه در ابتدا به نظر می رسد یک فیلم کاملاً انتقام جویانه انتقام جویی است – لئونارد (گای پیرس) قصد دارد انتقام تجاوز و قتل همسرش را بدل کند – به چیزی تبدیل می شود ، اما زمانی که قهرمان فیلم را فاش می کند از یک نوع نادر از دست دادن حافظه رنج می برد که حداقل چیز را پیچیده می کند.

پخش جریان Memento در Tubi.Rent/ خرید Memento در آمازون. خرید Memento در DVD / Blu-ray در آمازون.

یک سال قبل از اینکه تیلور شریدان با سریال Yellowmstone پارامونت به شهرت برسد ، او یکی از شدیدترین و ناراحت کننده ترین رمز و رازهای حافظه اخیر را با هیجان انگیز Wind River در سال 2017 نوشت و کارگردانی کرد. هنگامی که جسد زن 18 ساله در یکی از رزروهای سرخپوستان آمریکایی در وایومینگ پیدا شد ، جین بنر (الیزابت اولسن) مأمور FBI برای تحقیق در این مورد اعزام می شود. کوری لمبرت (جرمی رنر) که ردیابی می کند سریع متوجه می شود که شخص خارج از شهر بیش از سرش است ، فقط برای اینکه این جفت با کشف مفاهیم زیادی به یک کشف بزرگ برسند ، پرید.

جریان رودخانه باد در کانال Roku. اجاره / خرید رودخانه ویند در آمازون. خرید رودخانه باد در DVD / Blu-ray در آمازون.

Roman Polanski’s 1977 noir classic Chinatown با چشم خصوصی لس آنجلس JJ شروع می شود â € œJakeâ € Gites (جک نیکلسون) توسط زنی که ادعا می شود اِولین مولورای است ، استخدام می شود ، که می خواهد شلخته شوهرش را به بهانه اینکه به نذورات خود وفادار نمانده است ، دم کند. هنگامی که جیک با خانم مولورای واقعی (فی دناوی) دیدار می کند ، دنیای دیگری از فریب ، فساد و مسائل ریشه در منابع آب شهری را باز می کند ، همه مشکلات به سختی پیچیده تر می شود.

جریان محله چینی ها در Paramount +. اجاره / خرید Chinatown در آمازون. خرید Chinatown در DVD / Blu-ray در آمازون.

کمدی جنایی Bryan Singer در سال 1995 مظنونان معمول یکی از فیلم هایی است که پایان های عالی آن همیشه است این کار باعث می شود شما بخواهید به محض اینکه اعتبارات شروع شود ، آن را از ابتدا شروع کنید. وقتی یک دزد بزرگ کابوم می شود و فقط یک عضو – یک هنرمند بی ادعا و بی ادعا به نام راجر – “Verbal K € Kint (کوین اسپیسی)” برای گفتن داستان باقی می ماند ، این به خود آمریکا بستگی دارد نماینده گمرک Dave Kujan (Chazz Palminteri) برای اینکه به همه چیز برسد ، اما اینکه آیا داستان او آب (یا قهوه) دارد یا نه ، باید منتظر ماند.

خرید مظنونان معمول در DVD / Blu -آرا در آمازون.

یک رمز و راز خوب قتل برای اثرگذاری به کوچه پس کوچه های تاریک ، سیاستمداران فاسد یا قاتلین زنجیره ای زوال عقل نیاز ندارد و ریان جانسون اثبات کرد که در سال 2005 آجر بود ، که در درجه اول در محافل مختلف اجتماعی یک دبیرستان به ظاهر روزمره تنظیم شده است. هنگامی که دوست دختر سابق برندان فرای (جوزف گوردون-لویت) پس از برقراری تماس تلفنی نسبتاً ناراحت کننده ، مرده پیدا شد ، او همه حقه های قدیمی کارآگاهان خصوصی کلاسیک را برای حل قتل وی بیرون می کشد. p> اجاره / خرید آجر در آمازون. خرید آجر در DVD / Blu-ray در آمازون.

یکی از نمونه های بارز فیلم نوآر ، کلاسیک John Huston در سال 1941 ، شاهین مالت ، کارآگاه سام Spade را دنبال می کند (همفری بوگارت) در حالی که خود را در تار و تیز فریب ، آدم کشی و یک مجسمه مرموز که همیشه در حال رشد است گرفتار می کند. و در حالی که سام از کسی به عنوان نمونه ای از شخصیت و اخلاق استثنایی استفاده نمی کند ، افرادی که در سفر خطرناک خود به پایین یکی از بزرگترین رمز و رازهای سینما ملاقات می کند باعث می شود که او مانند یک مقدس به نظر برسد مقایسه.

Falcon Maltese را در HBO Max پخش کنید. اجاره / خرید Falcon Maltese را در آمازون خریداری کنید. Falcon Maltese را در DVD / Blu-ray در آمازون بخرید.

In Clint Eastwood € درام جنایی Mystic River ، سه دوست کودکی در سال 2003 – جیمی مارکوم (شان پن) ، دیو بویل (تیم رابینز) و شان دیوین (کوین بیکن) – هر کدام با فاجعه قتل یکی از آنها معامله می کنند دختران هنگامی که تحقیقات موضوع را بیش از آنچه کسی انتظار داشته باشد به خانه نزدیک می کند ، پیوند شکسته شده توسط این سه نفر در آزمایش نهایی قرار می گیرد.

رودخانه میستیک را در HBO Max جریان دهید. اجاره / خرید رودخانه عرفانی در آمازون. خرید Mystic River در DVD / Blu-ray در آمازون.

مدت ها قبل از اینکه او با Parasite به تاریخ اسکار بپردازد ، یک داستان تاریک و پیچیده بر اساس داستان جهانی و خاطرات قتل را به جهانیان ارائه داد کره اولین قاتل زنجیره ای ثبت شده است. این فیلم به دنبال کارآگاهان پارک دو من (سونگ کانگ هو) ، چو یونگ کو (کیم روئی ها) و سئو ته یون (کیم سانگ کیونگ) است که آنها سعی می کنند قاتل را قبل از اینکه ادعای دیگری کند ، قربانی.

پخش خاطرات قتل در هولو. اجاره / خرید خاطرات قتل در آمازون. خرید خاطرات قتل در DVD / Blu-ray در آمازون.

کمدی جنایی 1985 احتمالاً سبک ترین فیلم در این لیست است (از نظر لحن) ، اما هنوز هم یکی از بهترین فیلم های مرموز منتشر شده و قطعاً خنده دارترین گروه است. هنگامی که یک مهمانی شام با مرگ میزبان قطع می شود ، مهمانان او (همه با نام مستعار) در عمارت پراکنده گرفتار می شوند تا رمز و راز موجود را حل کنند. با چندین چرخش ، چرخش و شگفتی از خارج از زمینه چپ (بدون ذکر پایان های متعدد) ، این سازگاری از بازی تخته ای کلاسیک ارزش پذیرش و سپس برخی را دارد.

Stream Clue on Paramount + اجاره / خرید سرنخ در آمازون. خرید سرنخ در DVD / Blu-ray در آمازون.

خب ، مطمئناً این رمز و راز بیش از اندازه کافی برای گذراندن یک آخر هفته طولانی (یا حتی طولانی تر) با شما نیست فیلم های بیشتر برای ذخیره کردن. و ، این به سختی حتی آغاز همه مهیج های بزرگ جنایی ، کمدی های جنایی و سایر رمز و رازهای موجود در جریان است ، از طریق اجاره ها ، و یا در رسانه های فیزیکی به سبک قدیمی. با وجود بسیاری از اسرار در بهترین فیلم های Netflix ، چیزهای زیادی در آن وجود دارد. در صورتی که همه این فیلم ها را دیده باشید (و همه این سرویس های پخش جریانی ارائه می دهند) ، اکنون زمان مناسبی برای بررسی لیست های تاریخ پخش فیلم 2021 CinemaBlend است.

فیلیپ پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا-شروپورت ، در لوئیزیانا (نه نیواورلئان) بزرگ شد. هنگامی که او در مورد فیلم و تلویزیون نمی نویسد ، می توان فیلیپ را که سه بچه اش او را تعقیب می کنند پیدا کرد ، به سگهایش گفت که دیگر جلوی پستچی فریاد نمی کشند ، یا در مورد کشتی حرفه ای با همسرش فریاد نمی کشند. اگر ستارگان به درستی همسو شوند ، او در مورد For Love Of The Game بهترین فیلم بیس بال در تمام دوران صحبت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *