ایوان رایتمن اولین نمایش وحشی فیلم Ghostbusters و شخصیتی را که مطمئن نبود کار می کند به خاطر می آورد.

موفقیت های عظیم فرهنگی و گیشه ای مانند حق رای دادن Ghostbusters همیشه به عنوان موفقیت هایی که در نهایت به دست آورده اند بازتاب می یابد. اما گاهی اوقات ، یک داستان جالب وجود دارد که داستان بسیار متفاوتی را روایت می کند- و معمولاً از روزهای اولیه می گذرد تا عموم مردم محصول نهایی را در دست بگیرند. نمایش کمدی علمی-تخیلی کارگردان ایوان رایتمن در سال 1984 مظهر چنین فیلمی است و او با اولین داستان نمایش پیش نمایش فیلم Ghostbusters این واقعیت را به جهان یادآوری کرد. و باور کنید یا نه ، در حال حاضر یک شخصیت نمادین وجود داشت که حتی رایتمن مطمئن نبود که کار خواهد کرد.

تأمل در میراث حق رای دادن ، هنگام معرفی فیلم غافلگیرکننده Ghostbusters: Afterlife در CinemaCon 2021 ، ایوان رایتمن به مردم اجازه داد قطعه ای از تاریخ را که به ندرت شنیده می شود وارد کنند. و از آنجا که ما در CinemaBlend در حال حاضر افرادی را به صورت حضوری در رویداد شرکت می کنیم ، ما آماده شنیدن چرخاندن این نخ تاریخی در حین پخش آن بودیم. خاطرات بزرگتر رایتمن از اولین نمایش Ghostbusters به ​​شرح زیر بیان شد: این فیلم واقعاً برای تماشاگران پیش نمایش در Burbank در سال 1984 بود. فوریه بود. و فیلم به تازگی ساخته شده بود – ما واقعاً سه یا چهار هفته قبل از آن فیلمبرداری خود را به پایان رساندیم. این یک برش خشن نبود ، یک برش نسبتاً خوب بود اما هیچ جلوه خاصی وجود نداشت. بنابراین آیا می توانید تصور کنید که Ghostbusters را بدون جلوه های بصری نشان دهید؟ اما ما فکر کردیم آنچه مهم است این است که داستان در حال کار است و امیدوارم طنز کار کند – وقتی این بسته های پروتون را شلیک کردیم ، چیزی از بسته های پروتون بیرون نیامد. وقتی دانا یخچال را باز کرد ، ما حتی آن شلیک را نداشتیم ، تنها چیزی که داشتیم این بود که “صحنه ای از دست رفته” وجود داشت. تماشاگران ناله کردند ، اما آنها خوش گذرانده بودند. Stay Puft Marshmallow Man چیزی بود که من را بیشتر از کارهایی که انجام می دادیم ترساند. من هیچ نظری نداشتم که آیا مخاطب چیزی به این اندازه احمقانه را می پذیرد.

فقط سعی کنید آن صحنه های کلاسیک Ghostbusters را بدون جلوه های ویژه تصور کنید. دشوار است باور کرد که آنها کار می کنند ، زیرا آنچه ما به عنوان افتخار و شادی ایوان رایتمن می شناسیم جهان را با مفاهیم خارق العاده و آثار مخلوق درجه یک خیره کرده است. اما اگر بخواهیم عمیق تر صحبت کنیم ، استعدادهای سیگورنی ویور ، و همچنین کل ترکیب بیل موری ، دن آیکرید ، هارولد رمیس و ارنی هادسون ، و دیگران ، در اختیار فیلم بود. با چنین بازیگری ، شاید بتوانید فیلم را همانطور که هست منتشر کنید ، و Ghostbusters هنوز هم یک بازی موفق بود. بنابراین این تنها یک برد قوی تر است هنگامی که نگاهی به واکنش فیلم نهایی بیندازید.

در کتابهای تاریخ ، Ghostbusters تا حدی به عنوان فیلم برتر شناخته می شود. در سال 1984. با برتر شدن همه چیز از ایندیانا جونز و معبد رستاخیز تا گرملینز ، این حق رای دادن بود که همه چیز را از غلات و اسباب بازی ها تا مجموعه های متحرک الهام بخشید ، و در نهایت ، دنباله ها و اسپین آف ها. اما مجموع کل فیلمی که جهان به آن دست یافت محصول سخت کوشی و تفکر سریع بود.

حتی عنوان فیلم نیز به لطف کمدی طنز 1975 در معرض تغییر قرار گرفت. Ghost Busters چالشی را در زمینه حق چاپ ارائه می دهد. اما مطمئناً ، عنوان Ghostbusters به ​​دست آمد و جلوه ها کامل شد. اگرچه اولین مخاطب پیش نمایش آن را برای مدتی برای خود نخواهد دید. به نظر می رسد که این ترس ترس ایوان رایتمن را در مورد کار نکردن مرد ختمی Stuft Puft توجیه می کند ، و سپس برخی دیگر.

یکی از نمادهای کلیدی داستان Ghostbusters ، که به اندازه کافی محبوب بود تماس بزرگ در Ghostbusters: زندگی پس از مرگ ، این رفتار وحشتناک وحشتناک همه را از لحظه ای که روی صفحه ظاهر شد شگفت زده کرد. و ظاهراً همانطور که ایوان رایتمن از آن اولین نمایش سرنوشت ساز به یاد می آورد ، حتی نسخه تکنولوژی Stay Puft مخاطبان را کاملاً فروخته بود. که پس از شنیدن اینکه نسخه اصلی از چه چیزی ساخته شده است ، می تواند به طور کامل به معجزه این مفهوم برسد:

اما ما در آن [نسخه] مارشمالو Stay Puft Stay را نداشتیم. به ما مردی با لباس داشتیم و سرش از جنس استایروفوم بود. و اولین فیلم در فیلم Stay Puft Marshmallow Man که از کنار این ساختمانهای Tribeca عبور می کرد و تنها چیزی که می توانستید ببینید این بود که سر و صدای بوبینگ همه ما بود. تماشاگران دیوانه شدند! آنقدر احساس خوبی به من دست داد که می خواستیم با آن کنار بیاییم.

فروش Ghostbusters بدون جلوه های شگفت انگیزی که به عنوان یک فیلم کلاسیک تمام وقت به آن کمک کرد ، فقط گواه دیگری است بر اینکه فیلم در واقع جادویی است. و این تنها نمونه ای در تاریخ حق رای دادن نیست که شاهد آن بوده ایم که مجموعه ای از جذابیت افرادی مانند دن آیکروید و بیل موری برای خرید فیلم در سراسر جهان استفاده کرده است. در حقیقت ، تجسم قبلی آنچه ما امروزه به عنوان CinemaCon می شناسیم در همه اینها نقش داشت.

تا سال 2010 ، رویدادی که اکنون CinemaCon نامیده می شد ShoWest نامیده می شد. و در سال 1984 ، چند کلیپ از Ghostbusters برای شرکت کنندگان نشان داده شد. اگرچه هیچ چیزی در حد نمایش یک فیلم کامل نیست ، مانند نمایش امسال. بخش عظیمی از این ارائه که هنوز در اینترنت پابرجاست ، ویدئوی زیر است که در آن دن آیکروید و بیل موری بهترین کاری را که انجام می دهند مشاهده می کنند: ریف کردن یک مفهوم و شیر دادن به ارزش آن. اگر می خواهید بدانید چگونه Ghostbusters در ShoWest در سال 1984 به فروش رسید ، این بخشی از آنچه می بینید است:

در طول میراث Ghostbusters ، ایوان ریتمن ، و اکنون پسرش جیسون ، حق رای دادن بر اساس یک اصل ساده: باور. همانطور که خود Ghostbusters درهای خود را باز کردند و ادعا کردند که “ما آماده ایم تا شما را باور کنیم ،” خود جهان نیز آماده ایمان آوردن به Ghostbusters بود. و اکنون ، به نظر می رسد که همه برای حفظ ایمان با Ghostbusters: Afterlife آماده شده اند. پس از نمایش چشمگیر CinemaCon که دیشب برگزار شد ، تماشاگران باید متأسفانه تا 11 نوامبر منتظر بمانند تا بتوانند از این جهش ایمانی استفاده کنند. اما این بدان معنا نیست که سال 2021 در تئاتر نزدیک شما با هیجانات دیگر ذخیره نمی شود! سری به برنامه اکران 2021 بزنید و ماجراجویی دلخراش بعدی را که می توانید در سینما تجربه کنید دنبال کنید.

جیمز باند سینما بلند (متخصص). همچنین در متجاوزان در مقیاس بزرگ ، سفر در زمان و Guillermo del Toro آشنا است. او برای The User می جنگد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *