اقتباس از مرد دونده استفان کینگ: آیا فیلم آرنولد شوارتزنگر 1987 فیلم حداقل استفان کینگ فیلم استفان کینگ است؟

CinemaBlend در برنامه های وابسته با شرکت های مختلف شرکت می کند. وقتی روی پیوندها کلیک کنید یا خرید کنید ، می توانیم کمیسیون دریافت کنیم.

ریچارد باخمن در نیویورک متولد شد و تقریباً یک دهه و نیم از عمر خود را در ارتش گذراند. او سرانجام به نیوهمپشایر نقل مکان کرد و به عنوان شغل روزانه خود ، یک مزرعه لبنیات را اداره کرد. او همسر کلادیا اینز باخمن داشت و خانواده اش دچار سانحه ای شدند وقتی پسر شش ساله اش در چاه افتاد و غرق شد. اشتیاق واقعی او نوشتن بود و قبل از مرگش در فوریه 1985 پنج کتاب منتشر کرد. او همچنین صد در صد تخیلی است.

استفان کینگ “ریچارد باخمن” را در اواخر دهه 1970 ایجاد کرد ، و این تا حدی به این دلیل بود که ناشران او نمی خواستند کتابها را تا آنجا که می توانست منتشر کنند. آنها را بنویسید ، اما همچنین به دلیل نوعی بحران هویت حرفه ای. همانطور که او در مقاله “چرا من باخمن بودم” توضیح می دهد ، او خود را کنجکاو می داند که آیا شهرت او به عنوان نویسنده پرفروش شروع به تطبیق اصل اثر خود کرده است. آزمایشی در سال 1977 با نسخه جیبی Rage شروع شد ، رمانی که او در دوران دبیرستان شروع به نوشتن کرد و در سال 1985 هنگامی که کینگ به نام خود اعتراف کرد به پایان رسید و باخمن بعداً بر اثر سرطان با نام مستعار درگذشت.

از نظر جنبه های بحران هویت حرفه ای ، این آزمایش در تأیید نتایج چندان مثر نبود ، زیرا هیچ یک از کاغذهای کاغذی ریچارد باخمن در مقادیر مشابه رمان های فروخته شده به فروش نرسید. نام واقعی نویسنده (کینگ اذعان می کند که با درخواست انتشار نسخه “نمایه پایین” ، مانع فروش شده است). با این اوصاف ، یکی از راه های مقایسه کار این است که هنوز هالیوود را برانگیخته است تا فراخوانده شود ، زیرا تهیه کننده راب کوهن بدون آگاهی از هویت واقعی نویسنده ، حق فیلم فیلم The Running Man (1982) را خریداری کرد.

تا زمانی که فیلم مرد دونده پل مایکل گلسر در نوامبر 1987 روی پرده سینما رفت ، هر خواننده ثابت می دانست که استفان کینگ ریچارد باخمن است ، اما با این وجود در نهایت مناسب است که استدلال محکمی باید مطرح شود که این فیلم کمترین فیلم “استفان کینگ” استفان کینگ است. به این ترتیب ، این کالبد شکافی جذابی را ایجاد می کند ، هم در مقایسه با منبع و بررسی نحوه برخورد با زمان ، و هم در آخرین نسخه از اقتباس استفان کینگ هر دو را خواهید یافت.

برای هر نویسنده ای سخت است که حداقل تا حدی به استفن کینگ و قلم بی پایان خلاقیت مغز او حسادت نکند ، اما داستانهایی مانند ریشه های مرد در حال اجرا که باعث ایجاد شخص می شوند. پوست شروع به تغییر سایه زمرد می کند.

استنلی وایتر ، کریستوفر گلدن و هنک واگنر جهان کامل استفان کینگ منشاء مرد در حال اجرا را به 1971 می رساند ، اندکی پس از اتمام استفن کینگ پیش نویس اصلی آنچه که اولین رمان منتشر شده او می شود: کری. نویسنده از مفهوم کتاب دیستوپیا متأثر شد ، و هنگامی که شروع به تعهد دادن به آن روی کاغذ کرد ، عملاً تا پایان آن متوقف نشد. او آن را در حدود 72 ساعت به پایان رساند ، و “چرا من باخمن بودم” جزئیات چاپ شده را “تقریباً بدون هیچ تغییری” اضافه می کند.

در وضع فوق العاده تیره و در حال حاضر مرد نه چندان دور-در سال 2025 ، مرد دونده داستان بن ریچاردز است-که در نقطه ناامیدی با او ملاقات می کنیم. سایش وی نسبت به اقتدار منجر به بیکاری و سیاه نمایی شده است ، اما او به پول احتیاج دارد تا بتواند برای دختر بچه بیمار خود دارو تهیه کند و از تمایل همسرش به کار روسپی جلوگیری کند. او بدون هیچ گزینه دیگری در اختیار دارد که داوطلب شبکه شود ، چیزی که ظاهراً بازوی تبلیغاتی دولت شده است و در یکی از نمایش های بازی های محبوب کشور شرکت کننده شرکت می کند.

تعدادی بازی مختلف وجود دارد که از جمله آنها می توان به Treadmill To Bucks ، How Hot Can You Take It و Swim The Crocodiles اشاره کرد. تعقیب و گریز که با یافتن و کشته شدن پایان می یابد. به ازای هر ساعت زنده ماندن رقیب ، صد دلار جدید به خانواده های بازمانده پاداش تعلق می گیرد ، اما اگر آنها 30 روز زنده بمانند ، جایزه بزرگ را از آن خود می کنند: آزادی و یک میلیارد دلار جدید.

بن ریچاردز به عنوان جدیدترین مدعی فیلم The Running Man ، و 12 ساعت به او اجازه داده می شود تا مخفی شود در حالی که همه انواع دروغ ها در مورد اینکه او دارای گذشته جنایتکار و روان پریش است به مردم منتقل می شود-به این معنی که به بینندگان الهام می بخشد تا او را از بین ببرند اگر او را تشخیص دهند او با پوشیدن لباسهای مبدل ، اجتناب از شکارچیان مزدور و کشف متحدان در این راه ، راه خود را در شمال شرقی طی می کند ، در حالی که از شیوه های پنهانی که طبقه فوقانی ثروتمند در جامعه دوپاره استفاده می کنند ، به طور واقعی و معنایی طبقه پایین را مسموم می کند. .

در فیلم The Running Man (پل مردی) پل مایکل گلسر ، قهرمان داستان بن ریچاردز (با بازی آرنولد شوارتزنگر) ، آنتاگونیست کیلیان (ریچارد داوسون) نامیده می شود و داستان در یک دیستوپیا اتفاق می افتد. در آینده ای که در یک نمایش بازی مسابقه دهندگان زندگی خود را برای سرگرمی توده ها به خطر می اندازند. با این حال ، این اساساً همه آن چیزی است که بین کتاب استفان کینگ و اقتباس مشترک است.

به همین دلیل ، ذکر همه انحرافات فیلم The Running Man منجر به ستونی می شود که به اندازه رمان – بنابراین من در عوض روی سه عنصر اساسی که مشخصات مطالب را تغییر می دهند تمرکز می کنم: شخصیت و دیدگاه بن ریچاردز ، لحن و پایان.

در حال توسعه ، مرد در حال اجرا به مرور چندین کارگردان رسید ، اما دو قطعه اصلی که تقریباً از ابتدا در جای خود باقی ماندند عبارت بودند از فیلم نامه نویس استیون ای. دوزوزا و آرنولد شوارتزنگر. در واقع این اولی بود که در مشارکت دومی نقش داشت ، زیرا این دو نفر قبلاً در کماندوی 1985 همکاری داشتند ، اما هنگامی که ستاره متصل شد ، ایده ساخت فیلم حتی از راه دور شبیه استفان کینگ بود. کتاب از پنجره خارج شد. رمان زمانی که او را در پروژه مجبور می کرد ، و دلیل آن این است که بی نیاز بود. بین شرایط ، پیشینه و شخصیت ، هیچ تداخلی بین دو تجسم بن ریچاردز وجود ندارد ، بنابراین بازیگر از مطالبی که به عملکرد او کمک می کند چیزی بدست نمی آورد.

استفان کینگ بن ریچاردز یک پرونده سخت است که هیچ چیز نمی تواند به خانواده اش بدهد تا بتوانند برای زنده ماندن نیاز داشته باشند ، و بن ریچاردز از آرنولد شوارتزنگر ، آرنولد شوارتزنگر است. مرد در حال اجرا ویترین برخی از بهترین فیلم های سینمایی این ستاره است ، از جمله یکی از تحسین برانگیز او-که به زودی تحویل داده می شود ، اما هیچ یک از آنها وجود ندارد با نسخه اصلی شخصیت بیان شود.

تبدیل قهرمان داستان به یک قهرمان کاریزماتیک و عضلانی متصل به استیون ای. دوزوزا که باعث افزایش عوامل کمپ در فیلم می شود ، که باز هم چیزی است که در متن ریچارد باخمن وجود ندارد. هر دو نسخه طنز هستند ، اما فیلم پرفروش طنزی کارتونی است-مملو از لباسهای اسپندکس زرد و آبی ، و “استالکرها” که مانند هیبریدهای کشتی گیران حرفه ای و ابرقهرمان های کمیک مجهز شده اند. این کاملا متضاد با الهام بخش آن است ، همانطور که داستانهای استفان کینگ تلخ و وحشتناک است.

تصویر بهتری از این انحراف شدید در لحن نسبت به مقایسه آنچه در انتهای مربوطه اتفاق می افتد وجود ندارد. مرد در حال اجرا در صفحه و صفحه بن ریچاردز همانطور که توسط کینگ نوشته شده است ، با موفقیت هواپیمایی را با یک گروگان و یک بلوف در مورد داشتن مواد منفجره ربوده است ، اما هنگامی که می فهمد همسر و فرزندش کشته شده اند ، تصمیم می گیرد مستقیماً به مقر شبکه برود تا بتواند اقدام به کشتن کند. تا آنجا که می تواند مدیران اجرایی دارد ، از جمله کیلیان (نتیجه ای که به طرز نگران کننده ای یادآور رویدادهای 11 سپتامبر است.) تحویل یک نفره ell € ell خوب ، که به نقطه رسید ، and € و کاشتن یک بوسه بزرگ بر امبر مندز ، ماریا کنچیتا آلونسو.

اقتباس مرد دونده به طرز چشمگیری به یک فاجعه کامل این فیلم در طول توسعه خود از سه کارگردان مختلف عبور کرد و در حالی که تولید در واقع با اندرو دیویس در راس آن آغاز شده بود ، اما به طور کامل به نتیجه نرسید. همانطور که راب کوهن در قسمت تفسیر Blu-ray به خاطر داشت ، فیلم 8 میلیون دلار بودجه داشت و چهار روز عقب مانده از برنامه فقط کمی بیشتر از یک هفته تا تصویربرداری ، زمانی که روزنامه ها با هم همکاری نمی کردند ، تهیه کننده مجبور شد دیویس را رها کند.

پل مایکل گلسر ، که بیشتر برای بازی دیوید مایکل استارسکی در سریال Starsky & Hutch شناخته می شود ، جایگزین دیویس شد ، زیرا کوهن قبلاً با گلیسر در ساخت قسمت هایی از Miami Vice همکاری کرده بود. با توجه به محدودیت بودجه و زمان ، فیلمبرداری باید بدون تصویربرداری از مطالب موجود ادامه یابد و استیون ای. دو سوزا همچنان در کار ادامه فیلمنامه است.

معمولاً این نوع پشت صحنه است. -هرج و مرج را در مورد فیلم هایی که به طور کامل فاجعه می شوند یاد می گیرید -اما The Running Man یک ویژگی است که ، در همه موارد در نظر گرفته شده ، یک سرگرمی سرگرم کننده است. یک خودآگاهی عمیق در آن وجود دارد که به آن اجازه می دهد شناور شود (برخلاف Maximum Overdrive) ، و اگر بتوانید با یک آنتاگونیست ثانویه که با لامپ های LED پوشانده شده است ، رعد و برق می زند ، به راحتی قلاب خود را به شما وارد کند. اپرا می خواند بازیگری ریچارد داوسن ، که بیشتر به خاطر میزبانی فئود خانوادگی شناخته می شود ، انتخابی الهام بخش است ، زیرا کیلیان او دقیقاً بدبینانه و شوم است که فیلم به آن نیاز دارد.

مهمتر از همه ، آرنولد شوارتزنگر در آن حضور دارد. در اوج قدرت خود و در جذاب ترین حالت خود ، و فیلمی است که کاملاً در کنار دیگر آثار کلاسیک آرنولد دهه 1980 مانند کماندوهای فوق ، نابودگر و شکارچی قرار گرفته است.

این کمترین مبلغ است با این حال ، فیلم “استفن کینگ” استفان کینگ ، زیرا آرنولد شوارتزنگر دهه 1980 همه چیز است که قهرمانان فیلم کینگ نیستند. تنش و وحشت در داستانهای نویسنده از پاتوس و درک شخصی از آنچه که شخصیت ها تجربه می کنند ناشی می شود ، حتی زمانی که تجربیات گفته شده بسیار شدید و غیر طبیعی می شوند. بن ریچاردز این رمان یکی از اعضای گرسنه و قوی طبقه کارگر است که توسط جامعه خرد شده است ، اما بن ریچاردز شوارتزنگر نمی تواند توسط جامعه خرد شود زیرا او فقط می تواند آن را روی نیمکت فشار دهد.

فیلم تا حد زیادی محصول دوران خود است ، اما چیزی که به مرد در حال اجرا کمک کرده است این است که تغییرات در دنیای ما از زمان انتشار کتاب و فیلم ، موضوع را به طرز تکان دهنده ای پیشگامانه ثابت کرده است. تلویزیون واقعی هنوز به حدی نرسیده است که شرکت کنندگان با شرایط مهلکی روبرو شوند ، اما جامعه ما به همان اندازه که در این اقتباس به تصویر کشیده شده است ، به مطالب علاقه مند است. علاوه بر این ، نمی توان از زمین مساعد دائمی در داستان های علمی تخیلی که جنگ طبقاتی را به هم می زند چشم پوشی کرد ، و در حالی که مرد در حال اجرا در به تصویر کشیدن آن آشفته است ، با موضوعات گسترده تری از داستان استفان کینگ مطابقت دارد.

فیلم پل مایکل گلیزر 1987 واقعاً مستقل از منبع اصلی خود بهتر دیده می شود ، اما در چارچوب این ستون ، نکته مهمی مطرح می شود: مرد در حال اجرا کتابی است که برای بازسازی می میرد. در فوریه 2021 گزارش شد که کارگردان ادگار رایت در حال توسعه اقتباسی جدید است که بسیار وفادارتر به کتاب استفان کینگ خواهد بود ، بنابراین من در حال حاضر فقط انگشتانم را در دست نگه می دارم تا با هم جمع شوند.

اگر من را دوست دارید و دائماً در حال خلق مجموعه نهایی استفان کینگ هستید ، بهترین نسخه فیزیکی داخلی The Running Man بلوری 2010 است که توسط Lionsgate Home Entertainment منتشر شده است (اگر دارید یک پخش کننده منطقه رایگان ، ممکن است بخواهید نسخه ویژه آلمان را در نظر بگیرید ، که شامل تعدادی ویژگی اضافی از سال 2018 به علاوه همه چیزهایی است که نسخه منطقه دارد). این فیلم علاوه بر اجاره یا خرید دیجیتالی در همه پلتفرم های اصلی در دسترس است و می توانید آن را با اشتراک Cinemax Go پخش کنید.

پس از اقدام آرنولد شوارتزنگر در فیلم The Running Man ، هفته آینده با اقتباس از استفان کینگ نگاهی طولانی به اولین نسخه بزرگ صفحه نمایش آنچه که بسیاری آن را وحشتناک ترین رمان نویسنده می دانند ، می اندازد: فیلم سینمایی Pet Sematary از مری لمبرت در سال 1989. چهارشنبه آینده این ویژگی را در CinemaBlend جستجو کنید و در همین حال با استفاده از بنرهای زیر ، همه قسمتهای قبلی این ستون را کشف کنید.

نیوجرسی که LA را خانه می نامد در Dreamatorium زندگی می کند یک کهنه سرباز CinemaBlend ؛ بی نهایت مشتاق شغلی که از کلاس هفتم آرزویش را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *