آنت اندینگ توضیح داد: آنچه در پایان موزیکال Leos Carax و Adam Driver اتفاق افتاد

CinemaBlend در برنامه های وابسته با شرکت های مختلف شرکت می کند. وقتی روی پیوندها کلیک می کنید یا خرید می کنید ، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

آنت جدیدترین فیلم خارق العاده و طنزآمیز کارگردان فرانسوی لئوس کاراکس است. در آن آدام درایور و ماریون کوتیار با موسیقی اصلی اسپارکس بازی می کنند. درایور و کوتیار نقش هنری مک هنری و آن دفراسنو را بازی می کنند. این جفت تقریبا متضاد قطبی هستند ، حداقل روی کاغذ. او یک خواننده اپرا با شکوه است که همه چیز را مقدس می کند و یک کمدین برنجی است که به طرز ملایمی توهین آمیز است و هیچ چیز مقدس نمی داند. عاشقانه گرداب آنها پس از تولد دخترشان آنت (دوین مک داول) به نقطه جوش چشمگیری می رسد. این منجر به پایان شدید آنت می شود.

آنت یکی از آن فیلم هایی است که حدود پنج میلیون چیز دارد که مستلزم یک غواصی عمیق است. همچنین می تواند یکی از آن فیلم هایی باشد که در آن برخی از چیزهایی که نویسندگان و منتقدان فیلم بیش از حد تجزیه و تحلیل می کنند معنای عمیق تری ندارند. این به پیچیدگی Annette می افزاید. چیزهای زیادی وجود دارد که من می توانم و دوست دارم در مورد آنها در فیلم صحبت کنم ، اما من قصد دارم پایان آنت را بررسی کنم. بیایید شروع کنیم.

هشدار: این پست حاوی اسپویل های اصلی درباره آنت است.

پس از قتل The Conductor (سیمون هلبرگ) ، هنری علناً اعلام می کند که Baby Annette دیگر اجرا نخواهد کرد. او آخرین اجرای خود را در نیم فصل Super Bowl انجام داد ، اما از خوانندگی امتناع کرد. سپس او به جهان می گوید که “بابا مردم را می کشد.” هنری دستگیر می شود و محاکمه او آغاز می شود.

او به قاضی می گوید که نمی تواند حقیقت را بگوید زیرا او خواهد بود اگر بکشد کشته شد هنری سپس پشیمانی خود را از کشتن آن و تسلیم شدن در برابر خشم و حسادت ابراز می کند. او ابتدا شبح او را مانند آنی می بیند ، سپس شکل روح انتقامجو را می بیند. او به او می گوید که این روح انتقام جوی انتقامی است که تا آخر عمر او را درگیر خود خواهد کرد.

مدتی گذشت و آنت به دیدار وی در زندان می آید. او با هنری روبرو می شود که چگونه زندگی او را نابود کرده ، او را به تاریکی تبدیل کرده و خوانندگی را رها کرده است. او همچنین نذر می کند که او و مادرش را-که او را نیز در دوران کودکی استثمار شده اش سرزنش می کند-فراموش کند. او همچنین به هنری می گوید که او دیگر چیزی برای دوست داشتن ندارد. زمان آنت به اتمام می رسد و هنری را در زندان می گذارد تا درباره کارهایی که انجام داده است فکر کند.

در ابتدا ، آنت قرار بود یک آلبوم مفهومی باشد که برادران اسپارکس در حین تور یک عروسک اسباب بازی را حمل می کردند. کاراکس تصمیم گرفت از آن عنصر تقلبی کودک در فیلم استفاده کند. برای کاراکس استفاده از عروسک عروسی منطقی تر بود زیرا او نمی خواست از CGI استفاده کند و نوزادان واقعاً نمی توانند آواز بخوانند. یک عروسک به شخصیت اجازه می دهد زندگی کند ، حتی بدون گوشت و خون.

ما در بیشتر فیلم آنت را فقط در شکل عروسکی او می بینیم ، بنابراین وقتی او در پایان دختر می شود ، شما باید سازگار با این واقعیت جدید هنری خاطرنشان می کند که آنت تغییر کرده است. این نشان دهنده تحول جسمی و احساسی او است زیرا هنری مدتی است در زندان بوده و بیشتر بزرگ شده است.

کاراکس در مصاحبه ای با لس آنجلس تایمز توضیح داد که چرا آنت از عروسک خیمه شب بازی به دختر تبدیل شد. یا پایان فیلم بدون آنت. و من فکر کردم ، خوب ، او باید با او مقابله کند.

من فکر می کنم آنت دختر شدن در این لحظه بسیار خوب کار کرد زیرا ، همانطور که کاراکس گفت ، این تقابل بزرگ بین آنت است و هنری همچنین مناسب است زیرا در طول فیلم ، آنت یک عروسک استعاری نیز بوده است. او توسط پدرش مورد سوء استفاده قرار گرفته و برای خدشه دار کردن نفس خود استفاده می شود. همین را می توان در مورد آن نیز گفت ، به همین دلیل است که عصبانیت آنت نسبت به هر دو آنها موجه است.

هر دو والدین آنت او را دوست دارند زیرا او از آنها است ، نه لزوما. برای اینکه او کیست ، که تا پایان عروسک بی صدا آشکارتر می شود. من همچنین فکر می کنم آنت ناگهان از عروسکی به دختر دیگر می رود زیرا کاراکس نمی خواهد بینندگان با دانستن و انتظار اینکه فیلم یک طرفه باشد خیلی راحت شوند. او می خواهد همه چیز را برای آخرین بار قبل از پایان آنت متزلزل کند.

با اولین مشاهده من در مورد آنت ، کمی گیج شدم که چگونه او می تواند ناگهان خوانندگی را متوقف کند. هنگامی که آن را دوباره دیدم ، متوجه شدم که آنت چشمانش را می بندد تا چراغ ها را خاموش کند. با این حال ، من فکر می کنم توانایی آنت برای جلوگیری از خواندن در این لحظه عمیق تر می شود. در آن لحظه ، آنت تنها شخصی را که بی خود دوستش داشت ، یعنی The Conductor ، از دست داد. خطی با شبح وجود دارد که در آن می گوید “من دیگر عشق نیستم ، اکنون انتقام می گیرم.” من فکر می کنم این خط در مورد کودک آنت نیز صدق می کند. در آن لحظه ، با مرگ The Conductor ، او تمام عشق به پدرش را رها می کند و فقط می خواهد انتقام بگیرد. این زمانی است که تبدیل او از عروسک خیمه شب بازی به دختر واقعی آغاز می شود.

آنت چند لحظه دارد که دیوار چهارم را می شکند. معروف ترین در همان ابتدا با آهنگ مقدماتی “بنابراین ما شروع می کنیم” است. در طول پایان آنت ، هنری نگاهی به دوربین می اندازد و سپس به او می گوید که تماشای او را متوقف کند و به طرف دیوار برمی گردد. صحنه آخر مربوط به آنت عروسکی و عروسک میمون روی زمین است.

اسپارکس و کاراکس در طول فیلم برای تماشاگران نظر می دهند و رابطه پیچیده خود را با بینندگان در میان می گذارند (به عنوان مثال â € œâ € ˜ چه کسی برای ما خواهد مرد؟ آیا برای ما خواهد مرد؟ هیچکس نمی تواند جای او را بگیرد ، مگر شما که ما را حقیر می دانید. درایور با کلمات پایانی خود اشاره می کند که تماشاگران بدبختی خود را نشان داده اند و اکنون می توانند بروند. این شبیه نحوه صحبت کردن هنری با تماشاگران در برنامه های کمدی خود است.

جالب اینجاست که بسیاری آنت را “ضد موزیکال” می نامند زیرا سعی می کند بسیاری از پیش داوری ها در مورد موزیکال را مختل کند. یکی از خطوط موسیقی تلویزیونی مورد علاقه من این است که پرده ها روی یک بوسه بسته می شوند. خدا می داند ، می توانید بگویید پایان کار نزدیک است. این خط (برای من) همیشه به موزیکال های سنتی اشاره می کرد.

بسیاری از موزیکال ها با بوسه ، پیروزی به پایان می رسند ، قهرمان درس می آموزد -نوعی پایان خوش این همیشه در مورد اپرای راک صدق نمی کند ، اما این چیزی است که مردم معمولی با موزیکال انتظار دارند. بنابراین برای اینکه آنت آن پایان سنتی موسیقی را نداشته باشد ، بار دیگر چیزی غیر منتظره به مخاطب می دهد.

کاراکس در مصاحبه ای با نیویورک تایمز ، در مورد روند ساخت فیلم موزیکال صحبت کرد و آن را خلاصه کرد. به این ترتیب:

اگر می خواهید موزیکال بسازید ، باید بلندپرواز یا متظاهر باشید.

آخرین آهنگ در آنت “همدردی” است برای آن ورطه ، هنری سعی می کند به دخترش توصیه هایی کند تا اشتباهات حسادت ، عصبانیت و اجازه دادن به نفس را کنترل نکند. در این لحظه ، هنری بالاخره متوجه اشتباهات خود می شود ، اما ممکن است خیلی دیر باشد زیرا آنت نمی خواهد او را ببخشد.

اگرچه این پایان خوش موسیقی سنتی نیست ، اما بسته شدن را به همراه دارد. برای بینندگان از آنجا که هنری حداقل برخی از اشتباهات راه خود را دریافت می کند ، اما وقتی آنت به او می گوید که نمی تواند او را دوست داشته باشد ، واقعاً مأیوس کننده تر می شود ، که من به این معنا تفسیر کردم که به دلیل شخصیت او ، خودشیفتگی و نفرت از خود ، که نمی تواند هیچ کس را واقعا دوست داشته باشد.

آنت یکی از بهترین فیلم های آدام درایور برای بازی در نقش و جاه طلبی محض فیلم است.

آنت ممکن است یکی از تفرقه انگیزترین فیلم های 2021 باشد (تا کنون). این قطعاً فیلمی است که برای طرفداران قوی فرقه ای طراحی شده است. آنت فیلمی است که برای توده ها ساخته نشده است ، اما به دلیل ماهیت آن در یک پلتفرم پخش ، و داشتن ستارگان آدام درایور و ماریون کوتیار ، دو مورد از شناخته شده ترین نام ها در سراسر جهان ، توسط آنها مصرف خواهد شد. جهان.

کاراکس سعی کرد با آنت تجربه ای سینمایی داشته باشد و من فکر می کنم او موفق می شود. فکر می کنم فرقی نمی کند آنت را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید ، این فیلم شایسته تحسین است زیرا در دنیای سینمایی مملو از راه اندازی مجدد ، بازسازی ، پیش درآمد ، دنباله ها و اقتباس متفاوت است. آنت را در Amazon Prime پخش کنید.

بیشتر عمرم را در مناطق مختلف ایلینوی گذراندم ، از جمله شرکت در کالج در ایوانستون. من از دیرباز عاشق فرهنگ پاپ ، به ویژه تلویزیون بودم ، این علاقه را به نوشتن در مورد همه چیز مربوط به سرگرمی تبدیل کردم. وقتی در مورد فرهنگ پاپ چیزی نمی نویسم ، می توانم با بیرون راندن مردم از آشپزخانه با گوردون رمسی ارتباط برقرار کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *